LipjaniPress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

Lajme

Një 100 vjeçare nga fshati Greme e Komunës së Ferizajit, pavarësisht moshës dhe ngadalësimit të frymëmarrjes ajo ende lexon rregullisht Kur’anin.
Kjo plakë ka 90 vite qe e lexon rregullisht Kur’anin dhe se thotë se nuk mundet të kalojë ditën pa lexim,shkruan Indeksonline.

Në videon më poshtë mund ta degjoni 100 vjeçaren se si lexon Kur’an.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress

Haradinaj: Nëse Qeveria vonon projektligjin e Ushtrisë, e bëjmë deputetët

lipjanipress

Krasniqi për bisedën e Thaçit me Vuçuiqin: Kush u gëzua më shumë

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Komisioni për Punë të Brendshme e kërkon për raportim drejtorin e policisë

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Punë në Gjermani? Vetëm hekurudha ka 8 mijë vende të lira pa kriter moshën

lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

Komuna e Prishtinës paralajmëron largimin e familjeve që nuk janë raste sociale

lipjanipress

Lajm i mirë nga Italia, kërkohen 17 mijë punëtorë sezonalë. Ja rregullat për shqiptarët

lipjanipress

Nis përdorimi i shqipes në Maqedoninë jugore (FOTO)

lipjanipress

Islanda kërkon emigrantë, ja mundësitë

lipjanipress
Skip to toolbar