LipjaniPress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

Lajme

Një 100 vjeçare nga fshati Greme e Komunës së Ferizajit, pavarësisht moshës dhe ngadalësimit të frymëmarrjes ajo ende lexon rregullisht Kur’anin.
Kjo plakë ka 90 vite qe e lexon rregullisht Kur’anin dhe se thotë se nuk mundet të kalojë ditën pa lexim,shkruan Indeksonline.

Në videon më poshtë mund ta degjoni 100 vjeçaren se si lexon Kur’an.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress

Rrahu gruan, arrestohet i dyshuari

Granit

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Shahini s’mërzitet nga dënimi me burgim, thotë se do të vazhdojë ta udhëheqë AKB’në

lipjanipress

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

“Keqardhje” e Beogradit për kohën e humbur të Kosovës me zgjedhje

lipjanipress

E dhimbshme, shikojeni se si i moshuari rrokulliset në shkallët lëvizëse (Video)

lipjanipress

Zëdhënësi i Qeverisë i përgjigjet Halil Matoshit: Nuk të pret sakica në një vend

lipjanipress
Skip to toolbar