LipjaniPress

12-vjeçarja vdes pas përdorimit të tepërt të deodorantit

Lajme

Një vajzë 12-vjeçare ka vdekur pas përdorimit të tepërt të deodorantit në furgonin e pushimeve të familjes së saj.

Paige Daughtry ishte shumë e brengosur rreth higjienës personale të saj, kështu që ka përdorur sprej për trup në masë të madhe, thuhet në një hetim gjyqësor, shkruan Manchester Evening News.

Thuhet se “substanca e avullueshme” në aerosol ka ndikuar në ritmin e rrahjeve të zemrës së vajzës, transmeton Klan Kosova.

Ajo ishte gjetur e shtrirë përmbys në shtratin e furgonit ku po pushonin nga e ëma e saj.

Pavarësisht se është dërguar për në spital, ajo nuk ka mundur të mbijetojë – ku ka vdekur dy orë më vonë.

Hetuesit policorë që po merrnin me rastin kanë gjetur një kanaçe të “Right Guard” të deodorantit pranë vendit ku është gjetur vajza.

Doktorët kanë thënë se ajo ka thithur butan dhe izobutan por që nuk ka pasur ndonjë shenjë të “përdorimit kronik”.

Zonja Daughtry kanë thënë se ajo mund të shpenzonte orë të tëra në shtrat dhe të hidhte sprej sepse nuk dëshironte të kundërmonte.

“Ajo ka përdorur deodorant edhe në dhoma të vogla, për çka edhe i kam tërhequr vërejtjen”.

“Mendoj se çdo vajzë 12 vjeçare e bën këtë, vënien e deodorantit. Por ajo po mbipërdorte atë – e bënte më shumë se sa çdo vajzë tjetër e bën”.

Patologu i forenzikës, Dr. Jonathan Metcalfe ka thënë se vdekja e saj ka ardhur si pasojë e “thithjes së substancave avulluese” që janë të pranishme në deodorantin Right Guard.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Aksidentohet një veturë në Bregun e Zi (FOTO)

lipjanipress

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress

Kështu duket qyteti qe e ndërtoi Pacolli nga zeroja (Foto)

lipjanipress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

lipjanipress

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

lipjanipress

Fillon ndërtimi i objektit të ri shkollor në fshatin Rubovc

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress
Skip to toolbar