LipjaniPress

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

Lajme

Elmedina Muhamet Bollopoja, e lindur në vitin 2003, në fshatin Reznik të Vushtrrisë, ka nevojë për ndihmë financiare për shërim jashtë vendit, i cili kushton 40 mijë euro.
13-vjeçarja ka nevojë për transplantimin e veshkës, e cila vuan nga kjo sëmundje që nga vitit 2004.

Elmedina si pasojë e sëmundjes tash gjendet edhe në dializë dhe mjekët më 2 shkurt 2017, i kanë rekomanduar që operacionin e transplatimit të veshkës ta kryejë në afat prej tre muajsh, në të kundërtën ajo mbetet në dializë gjatë tërë jetës, raporton Veriu.info.

Babai i saj, Muhameti, ka treguar për Veriu.info se veshkën vajzës do t’ia dhurojë nëna e saj.

Për ta ndihmuar Elmedinën është hapur nga familja kjo xhirollogari bankare, ku të gjithë ata që kanë mundësi, luten që t’i dalin në ndihmë me aq sa munden në mënyrë që sa më shpejt të mblidhet shuma prej 40 mijë euro, e cila nevojitet për shërimin e 13-vjeçares.

NLB Bank: 1707 0135 0095 0152

Ju mund ta ndihmoni Elmedinën edhe direkt duke kontaktuar me babain e saj në këtë numër telefoni: 044/472-794 dhe 044/294-204

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress

Deputetja e LDK’së paralajmëron prishjen e koalicionit me PDK’në

lipjanipress

Serbët ankohen: I kishim ndërtuar tri shtëpi me para të murit të rrënuar

lipjanipress

NË POLICINË E KOSOVËS GRADOHEN 127 TOGERË

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress
Skip to toolbar