LipjaniPress

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

Lajme Lipjani

sh- kryetari i Komunës së Lipjanit, Shukri Buja ka theksuar se Kuvendi Komunal ka marrë vendim për pronën për të cilën akuzohet.“Unë s’kam marrë vendim. Vendimin për ridestinim të pronës e ka marrë Kuvendi Komunal dhe përgjegjësitë janë të ndara”, tha ai ne Klan Kosova, raporton Gazeta Blic.
Buja ka theksuar se askush në Lipjan nuk është ankuar në lidhje me këtë vendim të Kuvendit Komunal. “Më kanë pyetur pyetje të ndryshme.
Pse e kam regulluar veturën e Komunes, e cila ka kushtuar 68 euro.26 minuta më parë “Dikujt po i pengoj, kam qëndrim vertikal” Pse është ridestinuar prona etj”, tha ai
.Ai tha se nuk ka fakte për këtë rast. “Më kanë pyetur edhe për çështje banale, se pse kam pirë kafe me z. Retkocerin, apo se kush e ka paguar kafen”, tha ai.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

Kjo është agjenda e plotë e manifestimeve të Pavarësisë

lipjanipress

Dardan Molliqaj mashtroi kur tha se muri vetëm do të shkurtohet (FOTO)

lipjanipress

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Kryetari Ahmeti uron semimaturantët

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Rusia i jep ultimatum Serbisë: Me ne ose me Perëndimin

lipjanipress

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit

Erdogan nga Beogradi mesazh myslimanëve të Sanxhakut: Kurrë s’do të përkrah asnjë nacionalizëm

lipjanipress

Rusia përzihet edhe në zgjedhjet presidenciale franceze

lipjanipress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress
Skip to toolbar