LipjaniPress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

Lajme Lipjani Shneta

2-vjeçari nga komuna e Lipjanit vuan nga një varg sëmundjesh.

Gjensur Rifati, 2-vjeçari nga komuna e Lipjanit vuan nga një sëmundje e rëndë “Oral clefts ose Orofacial clefts”, e cila nuk ka shërim në Kosovë.

Telashet për këtë dy vjeçar nuk mbarojnë me kaq, ai vuan edhe nga dy probleme tjera shëndetësore, “Hernie Abdominale”si dhe “Konstipacioni”.

Gjensuri nga këto sëmundje vuan që nga lindja, dhe dhimbjet për të janë të mëdha.

Familja Rifati mes lotëve bënë thirrje për ndihmë, me qëllim që të kalojë këtë sfidë të rëndë.

Te dhenat bankare: BPB: Xhevat Rifati
Nr i xhirollogarise: XK05-1300003600636984
Nr kontaktues: 044 617 517, 044 271 585

https://www.facebook.com/watch/?v=334440070963750

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Delawie: Kapja e 2 milionë eurove të falsifikuara nga Policia, shembull madhështor i përparimit të saj

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

Kujdes jo vetëm në Gërmi, Vipera Ammodytes gjarpri vdekjeprues (FOTO)

lipjanipress

Propaganda e Beogradit: Kosova po përgatit sulm në Veri

lipjanipress

AKR deri nesër vendos se me kë do të bëjë koalicion

lipjanipress

Zhdukini milingonat me këto 6 metoda tepër efikase

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazi, ende në paraburgim

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

lipjanipress

Ambasada Amerikane nuk shpreh përkrahje për zgjedhje të parakohshme

Press Lipjani

Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian: Kosova faktor stabiliteti në rajon

lipjanipress

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

lipjanipress
Skip to toolbar