LipjaniPress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

Lajme Lipjani Shneta

2-vjeçari nga komuna e Lipjanit vuan nga një varg sëmundjesh.

Gjensur Rifati, 2-vjeçari nga komuna e Lipjanit vuan nga një sëmundje e rëndë “Oral clefts ose Orofacial clefts”, e cila nuk ka shërim në Kosovë.

Telashet për këtë dy vjeçar nuk mbarojnë me kaq, ai vuan edhe nga dy probleme tjera shëndetësore, “Hernie Abdominale”si dhe “Konstipacioni”.

Gjensuri nga këto sëmundje vuan që nga lindja, dhe dhimbjet për të janë të mëdha.

Familja Rifati mes lotëve bënë thirrje për ndihmë, me qëllim që të kalojë këtë sfidë të rëndë.

Te dhenat bankare: BPB: Xhevat Rifati
Nr i xhirollogarise: XK05-1300003600636984
Nr kontaktues: 044 617 517, 044 271 585

https://www.facebook.com/watch/?v=334440070963750

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kosova e gatshme t’i avancojë marrëdhëniet me NATO-n

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

MBAHET MBLEDHJA E KËSHILLIT TË QENDRËS SË LËVIZJES VETËVENDOSJE! NË LIPJAN

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Myslimanja e parë pilote ushtarake në Amerikë (FOTO)

lipjanipress

Kryetarja e Preshevës kërkon njohjen e diplomave të Kosovës…

lipjanipress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress

Njoftim – Kuvend zgjedhor në degën e PDAK-së në Lipjan

lipjanipress

Shtyhet Gjykimi ndaj ish-deputetit Hetem Arifi nga PAI, për Përvetësim të Parave

lipjanipress
Skip to toolbar