LipjaniPress

Autobusët në flakë në Mitrovicë (Video)

Lajme

“Drejtësia në Kosovë” në emisionin e kaluar ka transmetuar pamje të djegies së katër autobusëve në rajonin e Mitrovicës.
Filmimet janë kryer në muajin korrik të këtij viti dhe rasti ishte cilësuar si njëri nga rastet më të rënda të zjarrit në Regjionin e Mitrovicës.

Reportazhi i përgatitur në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ka sjellë detaje për veprimet e policisë që nga momenti kur policia e ka marrë informacionin për këtë zjarr, e deri në momentin e shuarjes së tij.

Zjarrfikësve u ishin dashur disa orë për të shuar zjarrin ndërsa, gjatë tentativave për të fikur zjarrin ishte lënduar edhe pronari i kompanisë së autobusëve.

Facebook Comments

Related posts

Deklarat Primare 25 Pikëshe nga Lëvizja Për Ndryshim

lipjanipress

Sheshel: Kosovën mund ta kthejmë vetëm me Rusinë

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress

Deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

lipjanipress

Kush e do Vizën B, tash e tutje duhet ta bëjë këtë gjë

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress

Rumunët s’e ndalin protestën

lipjanipress

HIERARKIA E KRIMIT NË KOSOVË(VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli