LipjaniPress

Ja pse duhet t’i mbështillni këmbët me foli alumini

Shneta

Në fillim mund të jeni skeptik në lidhje me këtë, por përdorimi i folisë së aluminit shkon përtej mbështjelljes së ushqimit. Në fakt, kjo foli ka veti mjekësore.
Gjegjësisht, besohet se dhimbja në qafë, shpinë, shpatull dhe gju mund të trajtohet me sukses në qoftë se e mbështillni zonën ku ju dhemb me letër alumini.

Dhimbja thuhet se largohet shpejt për shkak se energjia që rrjedh në organizmin tonë në pikën aktive biologjike kthehet prapa në meridian, aty nga ku rrjedh, transmeton Gazeta Express.

Kjo metodë e mbështjelljes së zonës së dhimbshme me foli alumini është praktikuar nga kinezët dhe rusët për qindra vjet dhe kjo metodë përshkruhet edhe si vepër e Wilhelm Reich, një studenti të Frojdit.

Çfarë duhet të bëni

Pritni një copë letër alumini dhe pastaj mbështilleni zonën e dhimbshme me të. Bashkëngjitni atë me një fashë dhe lëreni brenda natës. Bëjeni këtë për 12 ditë dhe pastaj bëni një pauzë prej 2 javësh. Nëse është e nevojshme, përsëriteni trajtimin.

Sipas shkencëtarit rus A.V. Skvortsov, burimet e veçanta të strukturimit të energjisë përdoren në procedura të shërimit, si produktet e letrës së aluminit.

Për këtë arsye, organizmi ka qeliza të veçanta burimore që ndërveprojnë me fushën e energjisë së Tokës. Kjo fushë mund të deformohet për shkak të shumë arsyeve dhe të prishë furnizimin me energji për qelizat burimore.

Folia punon duke e reflektuar fushën e energjisë së Tokës dhe duke e zmadhuar atë për disa herë si zmadhimi i qelqit, duke rregulluar përçarjen mes qelizave dhe fushës së energjisë.

Facebook Comments

Related posts

Ja pse është e dëmshme të pastroheni shpesh

lipjanipress

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabis

lipjanipress

Nishanet në fytyrë dhe çfarë duan të thonë ato. Një pozicion një cilësi!

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Shkencëtarë: Diabeti është shenjë paralajmëruese e kancerit

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Hidhjuni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

lipjanipress

Kontrollojeni shëndetin tuaj për një minutë me këtë mënyrë të thjeshtë

lipjanipress

KUJDES! Kjo është sëmundja më e re vdekjeprurëse më e keqe se HIV AIDS

lipjanipress

Ja çfarë ndodh nëse shikoni shumë XXX

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli