LipjaniPress

Krimi i organizuar me emigrantë – në Gjykatën e Apelit arrijnë 178 dosje

Lajme

Gjykata e Apelit ka shqyrtuar një lëndë, e cila përbëhet nga 178 dosje dhe vlerësohet të jetë lënda më voluminoze që kjo gjykatë ka shqyrtuar ndonjëherë.

Rasti ka të bëjë me tetë persona të akuzuar, të cilët dyshohen për krim të organizuar me emigrantë.

Njëri nga të akuzuarit është një shqiptaro turk, i quajtur Ahmet Çiklae, ndërsa edhe pjesa tjetër e të akuzuarve janë të etnisë turke e shqiptare.

Gazeta Express, nga burimet e saj merr vesh se ky rast është gjykuar në shkallë të parë nga Gjykata Themelore në Prizren.

Facebook Comments

Related posts

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

Kryeministri i frikësohet gazit lotsjellës, bën thirrje opozitës të mos bllokojë e izolojë Kosovën

lipjanipress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress

Tomë Gashi tregon se kur Haradinaj mund të kthehet në Kosovë

Press Lipjani

U promovua enciklopedia “Bardhësitë e Atdheut

Press Lipjani

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Në 18 vjetorin e masakrës në Krushë, Thaçi fton drejtësinë të hetojnë vrasjet dhe masakrat

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

lipjanipress

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

Pas akuzave të Presidentit vjen përgjigja nga Brukseli: Kosova t’i kryejë punët

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli