LipjaniPress

SHBA: Të paktën 18 të vdekur nga moti i keq

Bota Lajme

Mot i keq ka shkaktuar vdekjen e të paktën 18 njerëzve në jug të Shteteve të Bashkuara, dhe parashikuesit e motit paralajmërojnë se do të vazhdojnë stuhitë e rënda.

14 persona humbën jetën dhe më shumë se 20 të tjerë u lënduan, pasi stuhitë e fuqishme dhe tornadot përfshinë gjatë fundjavës pjesë të shtetit Xhorxhia.

Guvernatori i shtetit, Nathan Deal, shpalli gjendjen e jashtëzakonshme në shtatë zona ku pati të vdekur dhe dëme të mëdha.

Katër persona të tjerë humbën jetën të shtunën në qytetin Hattiesburg të shtetit Misisipi. Shërbimi Kombëtar i Motit tha të dielën se jugu i Xhorxhias, veriu i Floridës dhe Florida dhe pjesa juglindore e Alabamës mund të përballen me rreshje, breshër dhe erëra të forta

Facebook Comments

Related posts

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Tahiri po ia sheh fundin dialogut me Serbinë

lipjanipress

Kuvendi nuk aprovoi rendin e ditës, mbyllet seanca

lipjanipress

Rrahu gruan, arrestohet i dyshuari

Granit

19 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Kush është grupi që ka vendosur “t’i vrasë tradhtarët”?

lipjanipress

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton ndërtimin e trotuarëve në fshatin Konjuh

lipjanipress

Hoxhaj: Jemi të shqetësuar me armatosjen e Serbisë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli