LipjaniPress

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

Lajme

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka suspenduar gjyqtaren Safete Tolaj nga pozita e përgjegjëses së degës së Gjyjatës në Deçan, pas hulumtimit të emisionit “Drejtësia në Kosovë” për mito në Gjykatën e Deçanit.

Lajmin për suspendimin e gjykatëses e konfirmoi kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi.

Idrizi tha se Tolaj është suspenduar vetëm nga pozita e përgjegjëses së degës së gjykatës, ndërsa një komision i KGJK-së do të vendosë për pozitën e saj si gjyqtare.

Vendimi i KGJK-së erdhi pas publikimit të një hulumtimi në dy vazhdime nga emisioni “Drejtësia në Kosovë” në të cilin janë dhënë pamje të djalit të saj duke kërkuar dhe duke marrë mito nga një qytetar për përshpejtimin e një rasti në gjykatën e Deçanit të cilin e trajtonte gjykatësja Tolaj.

Një ditë pas publikimit të promos së emisionit, javën e kaluar, policia dhe prokuroria arrestuan Safete dhe Fisnik Tolajn, i cili gjendet në paraburgim. /kallxo.com

Facebook Comments

Related posts

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Grainca: LDK e gatshme në çdo moment për zgjedhje

lipjanipress

‘Kodra e Trimave’ proteston kundër ndaljes së shpeshtë të rrymës (Video)

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Demarkacioni dhe Ushtria të kryhen para zgjedhjeve, thotë Bulliqi

lipjanipress

Putin thotë se Rusia nuk e ka ndërmend të përzihet në zgjedhjet e Francës

Press Lipjani

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Goditet organizata terroriste “Syri i Popullit”, arrestohen 5 persona

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Selim Pacolli, AKR, Prishtinë. Foto: Atdhe Mulla 3 Mijë Euro Gjobë Selim Pacollit për Vozitjen e Kamionit të ‘Pastrimit’

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli