LipjaniPress

Trump e largon Amerikën nga një marrëveshje e rëndësishme tregtare

Lajme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka nënshkruar sot një urdhër ekzekutiv, për ta larguar SHBA-në nga marrëveshja tregtare për Partneritet Trans-Paqësor (TPP).

Kjo marrëveshje tregtare ishte nënshkruar nga 12 vende dhe mbulonte 40% të ekonomisë botërore, transmeton Express.

Ky urdhër ishte pjesë e një serie urdhrash ekzekutiv të planifikuar për sot nga Trump, për të filluar përmirësimin e politikave tregtare të SHBA-së.

Facebook Comments

Related posts

Deklaratë për media e Partisë Liberale të Kosovës

Rexhep Isufi

Gecaj: Hipokrizia nuk ka kufi (Foto)

lipjanipress

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin e Haradinajt të refuzohet

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress

Turqia mban të bllokuar Wikipedia’n

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

lipjanipress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress

Kusari – Lila zotohet për angazhim të mëtutjeshëm në tolerancën ndërfetare

lipjanipress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli