LipjaniPress

Vuçiq një ditë para takimit në Bruksel thotë se nuk iu beson shqiptarëve

Lajme

​Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se e ka humbur besimin ndaj Prishtinës dhe për këtë arsye vazhdimi i dialogut në Bruksel do të jetë shumë i vështirë.

Ai ka shtuar se në rend të parë pret mesazh të qartë në BE sa i përket përdorimit të armëve.

“Dëshiroj t’i lus zyrtarët e BE-së që mos t’i ofrojnë mbështetje përdorimit të armëve atje ku nuk e kanë vend, kurse gjitha të tjerat, temat tjera, të arrihen përmes rrugëve tjera”, ka thënë kryeministri serb në Beograd, një ditë para takimit të nivelit të lartë me palën kosovare në Bruksel.

“E kam humbur besimin në përfaqësuesit shqiptarë… Qysh mundesh dikujt t’i besosh kur flisni bukur fillimisht, e më pas dikush në mëngjes i dërgon 14 tanke dhe thotë hyni ku të doni”, ka thënë Vuçiq.

Ai përsëri ka thënë se Kosova “nuk duhet të luaj me mjete dhe me armë”, transmeton lajmi.net.

“Nga takimi i nesërm nuk pres shumë, por pres qetësim të situatës dhe mesazhe të qarta… Pres bisedime të vështira, ndërsa secili rezultat që arrihet është i mirë”, ka thënë ai.

Facebook Comments

Related posts

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Policia jep detaje për djegien e zyrave të partisë serbe në Mitrovicën e Veriut

lipjanipress

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Donika Gërvalla kërkon dorëheqjen e Isa Mustafës

lipjanipress

Vetëm një tezë.

lipjanipress

Dosje e FDH-së si i fshihte Serbia krimet në Kosovë

lipjanipress

Thaçi në dijeni për listën e ekzekutimeve të Murat Jasharit

lipjanipress

LDK lëvdon Mustafën: Rrëzimi i murit pasqyron lidership të guximshëm

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Posta gjermane kërkon punëtorë nga Kosova

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli