LipjaniPress

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

Lajme

Një zëdhënëse e Gjykatës së Kolmarit në Francë u ka thënë mediave serbe se ende nuk ka shkuar atje dokumentacioni i plotë i Beogradit për ish-komandantin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Gjykata e Apelit në Kolmar do të vendosë për Ramush Haradinajn pasi të shkojë dokumentacioni i plotë atje, transmeton Gazeta Express.

Kështu ka thënë përgjegjësja për komunikim në këtë Gjykatë, Sandra Di Rosa, e cila ka theksuar se Serbia duhet t’i dërgojë atje, pos kërkesës për ekstradim, edhe aktet për nisjen e hetimeve provat që i kanë kundër Haradinajt.

Facebook Comments

Related posts

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

‘Kodra e Trimave’ proteston kundër ndaljes së shpeshtë të rrymës (Video)

lipjanipress

Arifi: Komunistit Riza Halimi i pengonin sukseset që ia sollëm Preshevës

lipjanipress

Ndrroi jet gazetari Ganimet Klaiqi

lipjanipress

Anija e inteligjencës ruse fundoset në Detin e Zi (Video)

lipjanipress

Video ekskluzive nga momenti i të shtënave në Pejë

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Vetëvendosje mban sot konferencë për media

lipjanipress

Daçiq anulon vizitën në Kroaci, ashpërsohen tonet mes dy shteteve

lipjanipress

Operacion i rrallë i kryer me sukses nga mjeku lipjanas Dr.Xheladin Rizani dhe ekipa ndihmëse

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli