LipjaniPress

Lajm i keq për Greqinë, BE nuk nënshkruan ndihmën financiare

Lajme

Ministrat e financave të Eurozonës nuk do të nënshkruajnë rishikimin e ndihmës financiare për Greqinë, gjatë takimit të ditës së enjte.

Megjithatë, komisioneri i Bashkimit Evropian për çështje ekonomike, Pierre Moscovici ka thënë se shpreson që një gjë e tillë do të ndodhë shumë shpejtë, transmeton Gazeta Express.

“Ne do të shohim se si do të lëvizim drejt një përfundimi të shpejtë… por kjo gjë natyrisht nuk mund të arrihet deri ditën e enjte”, ka thënë Moscovici.

“Ne shpresojmë se një gjë e tillë të arrihet shumë shpejt”, ka përfunduar ai.

Facebook Comments

Related posts

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

Vetëvendosje: Do ta hetojmë SHIK-un dhe vrasjen e Elvis Pistës, Enver Zymberajt…

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

lipjanipress

Pas Vetëvendosjes, edhe Lista Srpska bëhet parti

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Pas shpërthimit të trafos, Ferronikeli i kthehet punës

lipjanipress

Veseli: Ata që manipuluan me listat e veteranëve duhet të turpërohen

Rexhep Isufi
Albanian
Kalo te paneli