LipjaniPress

Lutfiu: Turqia do të vazhdojë t’i njohë diplomat e Maqedonisë (VIDEO)

Lajme

Ministri i Arsimit dhe Shkencës i Maqedonisë Pishtar Lutfiu, lidhur me informatat për mosnjohjen e diplomave nga ana e Turqisë, ka theksuar se nxënësit dhe studentët nuk duhet të kenë frikë për shkak se njohja e diplomave do të vazhdojë siç ka vazhduar edhe në të kaluarën.

Lutfiu si mysafir në TV Art të Tetovës sqaroi se marrëveshja ka qenë e vjetëruar dhe procedurat veçmë janë rinovuar sa u përket çështjeve të nostrifikimeve.

Facebook Comments

Related posts

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

Pretendimet e një romi se UÇK-ja ia rrëmbeu vëllain dhe kushëririn

lipjanipress

Imami Musliu: Kur i pashë 56 kufomat, s’e besoja se ishte edhe Adem Jashari

lipjanipress

Publikohen fotografitë e ushtarëve të vrarë sirianë nga sulmët ajrore të SHBA’së (FOTO)

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress

Vendimi për Haradinajn më së largu deri më 14 shkurt – Serbia ende s’i ka dorëzuar letrat

lipjanipress

Papa Françesku i reagon Trumpit: Nuk je i krishter nëse i përzë refugjatët

lipjanipress

Shpërthen një bombë në qendër të Beogradit, dridhet i gjithë qyteti (Foto dhe Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli