LipjaniPress

Nuland jep dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares amerikane të Shteti

Lajme

Diplomatja e njohur amerikane, e cila ka qenë e angazhuar edhe në çështjet e Ballkanit, Viktoria Nuland ka dhënë dorëheqje nga posti i ndihmës-sekretares së shtetit amerikan.

Nuland është dorëhequr pak orë para se këtë detyrë ta marrë sekretari i ri i shtetit, Reks Tilerson, përcjell zhurnal.

Në këtë funksion ajo e ka pasur paraardhës, mikun e shqiptarëve Riçard Hollbruk.

Facebook Comments

Related posts

Thaçi fton për “dekriminalizim të partive politike”

lipjanipress

Haziri koordinohet me BIK’un në Gjilan “për ndërtimin e xhamive dhe një qendre islamike”

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës

lipjanipress

Kosovari përdori rrejshëm masakrën e Reçakut, për ta fituar pensionin invalidor në Zvicër

lipjanipress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

lipjanipress

Momenti kur vajza shtypet nga treni në Indi (Video+18)

lipjanipress

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli