LipjaniPress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

Lajme

Shteti rus ka nisur të bëjë në mënyrë të organizuar një parapërgatitje për një mobilizim të përgjithshëm.

Njësitet ushtarake janë duke mësuar djemtë e rinj se si të përdorin armët ndonëse ata nuk janë në moshë që të mësojnë për gjëra të tilla.

“Është shumë e rëndë (arma), thotë një fëmijë i vogël që zor se po e mbante në dorë.

-S’ka gjë, kur të rritesh do të jetë fiks”, i përgjigjet një nga komandot.

Këta të rinj shprehen se janë të gatshëm të luftojnë për tokën e tyre, ata pohojnë madje se janë në gjendje edhe të vdesin në krye të detyrës.

“Rusia ka nevojë për luftëtarë tani, do të ketë në të ardhmen dhe të gjithë duhet ta kuptojnë këtë”, thotë Aleksandër Borodai, ish-lider separatist.

Facebook Comments

Related posts

Osmani: Kur thosha se PDK-ja nuk i respekton marrëveshjet, në LDK shanin e bërtisnin

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

Agani tërhiqet nga gara për deputet shkak i aktakuzës

lipjanipress

Studentët protesojnë kundër një vendimi të Donald Trump (Foto)

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

lipjanipress

Kandidati Hajrullahu viziton Qendrën për punë Sociale në Lipjan.

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Kusari-Lila denoncon Pal Lekajn në prokurori

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli