LipjaniPress

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

Lajme

Në Bruksel, ku këtë mbrëmje vazhdon dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit, ka nisur takimi në mes të Përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, dhe delegacionit kosovar.

Ndryshe nga herët e tjera, në këtë rreth bisedimesh, Kosova përfaqësohet nga presidenti dhe kryeministri.

Zëdhënësja e BE’së, Maja Kocijancic, ka publikuar një fotografi ku shihet Mogherini me Presidentin Hashim Thaçi, dhe kryeministrin Isa Mustafa. /Express

Facebook Comments

Related posts

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

“Tremben” kandidatët, ngritja e KLP dhe KLGJ mund të futet në ngërç (VIDEO)

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Kadri Veseli: PDK do ta kthejë politikën në shërbim të qytetarit

lipjanipress

Korrupsioni i lidhur me moszbatimin e ligjeve dhe gjyqësorin jo efikas

lipjanipress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Gjakovë: Digjet autobusi, vlera e dëmit 15.000 euro

lipjanipress

Kosova nuk i pranon më pasaportat e serbëve të Kosovës

lipjanipress

Ambasadorja gjermane: Jemi të dëshpruar me propozimin për Ushtrinë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli