LipjaniPress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

Lajme

Policia në Austri i ka arrestuar sot tetë terroristë të dyshuar, në një seri bastisjes të kryera herët në mëngjes në dy qytetet më të mëdha të vendit, ku u mobilizuan ekipet e armatosura rëndë të SWAT, të përkrahur nga qindra oficerë.

Në një komunikatë për media, Zyra e Prokurorit Publik të Austrisë në Graz, ka thënë se të arrestuarit dyshohet se janë të përfshirë në grupin terrorist të Shtetit Islamik (ISIS), transmeton Express.

Në të njëjtën kohë, policia austriake ka kryer bastisje edhe në Vjenë, në dy operacione në të cilat kanë marrë pjesë 800 policë.

Facebook Comments

Related posts

Shukri Buja: Ja çka më pyetën hetuesit!

lipjanipress

Engel: Serbia duhet t’i heqë pengesat që po ia bën Kosovës

lipjanipress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress

Kjo është pasuria dhe kursimet e Avdullah Hotit, kandidat për kryeministër i LDK-së

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Rakiq viziton Qeverinë e Kosovës

lipjanipress

Historia prekëse e ushtarit që shërbeu në Kosovë (Video)

lipjanipress

Resul Sinani konfirmon se do t’i bashkohet Nismës së Fatmir Limajt

lipjanipress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

lipjanipress

Goni Koci kërkon të zhduket ‘Vetëvendosje’

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli