LipjaniPress

Gjenden të vdekur 10 ushtarë në Kashmir, u zunë nga orteku

Lajme

Të paktën 10 ushtarë u gjetën të vdekur nga orteku i borës në Kashmir, Indi.

Shtatë prej tyre kishin vdekur gjatë patrullimit që e bënin në atë zonë, në fakt në kufi me Pakistanin, njofton BBC, transmeton Gazeta Express.

Në incidente të ndara, një grup ushtarësh u zunë nga orteku. Tre prej tyre, u gjetën të vdekur ndërsa shtatë të tjerë u gjetën dhe u shpëtuan.

Ky rajon kohëve të fundit është goditur nga moti i rëndë me borë, i cili kishte shkaktuar edhe aksidente të mëdha në komunikacion dhe bllokimin e tij.

Facebook Comments

Related posts

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

20 vjet nga rënia heroike e Jasharëve Fillojnë aktivitetet me rastin e vitit jubilar, 20 vjetorit të rënies heroike të Komandantit legjendarë Adem Jashari, Familjes Jasharaj, dëshmorëve të kombit si dhe të gjithë të rënëve për liri.

lipjanipress

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

lipjanipress

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress

Gazetari Musa Mustafa është kërcënuar me jetë, përmes një SMS-je të dërguar në gjuhën serbe nga një numër i operatorit IPKO.

Press Lipjani

Lajmërim: Edhe pak muaj, vetëm këto vetura mund t’i importoni në Kosovë

lipjanipress

Ambasadori i SHBA’së thirrje prokuroreve e gjykatëseve: Luftojini kriminelët

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

Një vajzë e vogël kafshohet nga gjarpri, në QKU s’ka serum

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli