LipjaniPress

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

Lajme

Në një intervistë për AFP’në, Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Strasburg, ka thënë se dialogu me Serbinë mund të vazhdojë vetëm nëse kjo e fundit e njeh pavarësinë e Kosovës
Kreu i AAK’së i arrestuar dhe i mbajtur në Francë që gati 1 muaj, ka thënë për agjencinë franceze se Prishtina po tregon inferioritet dhe servilizëm në Beograd, transmeton Gazeta Express.

Ai ka shtuar se duhet të kundërshtohet vazhdimi i dialogut në mes të dy palëve, derisa Serbia ta njeh Kosovën.

Në një intervistë për AFP’në Haradinaj ka thënë se është për të ardhur keq se “Prishtinë mban pozitën inferiore dhe të përulur në Beograd”, dhe shtoi se Kosova ka mungesë të njerëzve që janë të gatshëm të përballen.

Haradinaj ka thënë se ai e kundërshton vazhdimin e dialogut në mes të Prishtinës dhe Beogradit.

“Nuk kemi pse të shtrojmë tryezë me ta derisa nuk na njohin, ka thënë Ramush Haradinaj.

Ai gjithashtu përmendi edhe arrestimin e tij më 4 janar në Francë, duke thënë se akuza e Serbisë është e padrejtë dhe abuzim i të drejtave të njeriut.

Facebook Comments

Related posts

Merkel paralajmëron Trumpin për masat proteksioniste

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

lipjanipress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

lipjanipress

Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

lipjanipress

Nëna e poston në Facebook foton e djalit që e pësoi nga sëpata e kosovarit( Pamje të rënda)

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Njeriu që plagosi Vllasin përmend edhe Isa Mustafën

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli