LipjaniPress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

Lajme

Turqia e ka lëshuar një dekret të gjendjes së jashtëzakonshme që do të thotë se zyrtarët e sundimit të ligjit, përfshirë zyrtarët e sigurisë, policët dhe zyrtarët e rojës bregdetare, mund ta humbin punën nëse martohen me shkelës të njohur të kurorës.

Ky nën i legjislacionit të ri, i shpallur të hënën, thekson se zyrtarët shtetërorë të sundimit të ligjit nuk mund “ta martojnë qëllimisht një persona i cili njihet për tradhti bashkëshortore, apo të qëndrojnë të martuar, apo të vazhdojnë të jetojnë me një person të tillë,” transmeton Express.

Kjo shkelje është e dënueshme me deri në 24 muaj suspendim nga puna.

Ky dekret po ashtu mbulon rregullat të rrepta për prije dhe lojëra fati “si shkuarja në vende që do ta rrënonin reputacionin, si dhe shpenzime jashtë mase jashtë detyrës”./Express

Facebook Comments

Related posts

Deklarata shokuese e ish ushtarit serb: Me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar rrugët (VIDEO)

lipjanipress

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion

lipjanipress

Propozohet ndalimi i importit të veturave më të vjetra se 10 vjet

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Shkupi reagon ndaj Edi Ramës: Mos u merr me Maqedoninë

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress

Kur shqiptarët mbronin me gjak Manastirin e Deçanit

lipjanipress

Veseli e Mustafa përplasen për afatin se kur votohet Demarkacioni

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Banorët e Kodrës së Trimave protestojnë për mungesë të energjisë elektrike (Video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli