LipjaniPress

Zyrtari i Gjykatës me veturë zyrtare bllokon e më pas fyen pacientët në QKUK (Foto)

Lajme

Vetura zyrtare e Gjykatës Themelore në Prishtinë ka më shumë se një orë që e ka bllokuar rrugën e cila shpie për në Klinikën e Syve në QKUK.

Qytetarë të shumtë të cilët i kanë pasur të parkuara veturat në ketë pjesë, kanë mbetur të bllokuar si pasojë e parkimit në vend të gabuar nga zyrtari i gjykatës.

Pas një orë pritje, zyrtari edhe i ka ofenduar zonjat të cilat i kanë kërkuar llogari atij për parkimin në zonën e gabuar të veturës zyrtare në oborrin e QKUK’së.

Fotot nga vendi i ngjarjes janë publikuar nga skenaristja Getoarbë Molliqi-Bojaj.

Ky është postimi i saj:

Ne QKUK tek Klinika e Syve, nje Zyrtar/e i Gjykates Themelore te Prishtines e ka parku veturen e tij/saj me regjistrim 01-677-II (gjate orarit te punes), prane dy veturave, duke ua pamundesu keshtu daljen.

Gjykata nuk po arrine me ra ne kontakt me zyrtarin ne fjale, ndersa Policia nuk ka patrolle apo Merimange.

Ne pritje jemi prej 1 ore e 10 min!

Kur vjen “zotnia” kercenon verbalisht dhe fizikisht nej grua shtatezane (mua) dhe dy zonja – zyrtari qe i quan SHKINA 3 femra, dhe bertet si kafshe. Shtet se jo mahi.

Une e kam njoftu edhe Policine, edhe Zyren per Informim te GjThP po qe ndihma te cilen e ofroi ishte ZERO – procedures kam me i shku deri ne fund, se shteti me matrapaze qe ne orar te punes jane duke bere kundervajtje nuk mbahet.

E ti zotni KI ME E PA SE KUSH JANE SHKINAT

Facebook Comments

Related posts

Kryeprokurori i Prizrenit ua ndalon alkoolin prokurorëve

lipjanipress

Kosova ka përkrahjen e Gjermanisë për zhvillim ekonomik e integrim Evropian

lipjanipress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

Turqia paralajmëron luftë fetare në Europë

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

“The Telegraph” i përgjigjet Trumpit me Ritën dhe refugjatet më inspiruese

lipjanipress

Alarmojnë ekspertët: Koreja Veriore gati ta zhvillojë raketën që e mbërrin SHBA-në

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Koci: Në rastin Haradinaj, pushteti s’guxon të sillet thuajse asgjë s’ka ndodhur

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli