LipjaniPress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

Lajme

Njëri nga personat më të kërkuar javëve të fundit në Kosovë, Driton Ali Bytyqi është arrestuar dje në Prizren.

Pas një operacioni të fsheht, policia ka arritur ta arrestojë Bytyqin në një lokal
I njëjti akuzohet për vepra të ndryshme penale kryesisht vjedhje dhe grabitje, shkruan Indeksonline.

Dyshohet si Driton Bytyqi i takon një grupi të organizuar prej katër apo më shumë personave të cilët kanë kryer shumë vjedhje të rënda gjithandej e ndër to edhe grabitjen e armatosur dhe me maska në një shtëpi në rrugën “Hoxhë Tasini” që pati ndodhur rreth mesnate të datës 06 tetor me ç’ rast nga familjarët ishin grabitur një shumë e konsiderueshme e parave dhe stolive të arta.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren më herët kishte bërë njoftim publik për qytetarët që të njoftojnë nëse e sheh dikush atë dhe të dyshuarin tjetër, Ambroz Morinën.

Facebook Comments

Related posts

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Suedia rikthen shërbimin e detyrueshëm ushtarak

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

lipjanipress

ELEM mbyll dyqanet në Kodrën e Diellit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, mbështet turinirin tradicional për nder të Dëshmorit Xhavit Kozhani- Burgia

lipjanipress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

lipjanipress

Rryma të ngrohta ajrore drejt Arktikut, hulumtuesit thonë se nuk kanë parë kurrë diçka të tillë

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli