LipjaniPress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

Lajme

Bajram Gecaj, zëvendësministër dhe këshilltar i kryeministrit, ka thënë se, përkundër Presidentit Hashim Thaçi, Isa Mustafa s’ka nevojë të flas në telefon me kryeministrin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Thaçi përmes llogarisë së tij në Facebook njoftoi se ka biseduar me Vuçiqin dhe ka gjetur pajtim për punë të përbashkët në zgjidhjen e çështjeve me interes reciprok.

Por, një bisedë e tillë e Thaçit që është president, lë anash rolin e udhëheqësit të Qeverisë dhe deri tani të dialogut me Serbinë, Isa Mustafën.

Gjithsesi, kështu nuk e sheh këshilltari i Mustafës.

“Sigurisht që kryeministri nuk ka pas nevojë të bisedojë përtej asaj që është biseduar në Bruksel”, ka thënë Bajram Gecaj për Klan Kosovën, duke shtuar se “marrëveshjet për normalizim arrihen me ndërmjetësimin e BE-së dhe SHBA-ve”.

I pyetur rreth bisedës së Presidentit me kryeministrin serb, Gecaj tha shkurt se “Thaçi flet me kënd të dojë në telefon”.

Facebook Comments

Related posts

Vazhdojnë dëshmitë në rastin “Kumanova”

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Zemaj ironizon me opozitën për Demarkacionin

lipjanipress

Hoxha: Askush s’ka informata për arrestimet e Speciales (Video)

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

Hoxhaj në Kroaci: Së bashku të pamundësojmë rikthimin e dominimit serb

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Deputeti i PS-së vizitë në familjen e Klement Balilit, ja çfarë thotë për “Eskobarin e Ballkanit

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli