LipjaniPress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

Lajme

Në Konferencën Vjetore të Prokurorëve të shtetit ka folur edhe zëvendësshefi i EULEX-it, Bend Thran.

Thran ka thënë se ndërtimi i besimit të publikut në gjyqësor është shumë i rëndësishëm që sistemi ti trajtojë në mënyrë të drejtë.
Thran ka thënë se sistemi i drejtësisë duhet të udhëheqet nga sistemet dhe standartet etike që njerëzit të dinë se sistemi i drejtëisë është llogaridhënës dhe sistemi është në shërbim të tyre.

Drejtësia duhet të japë llogari kur bën gabime në mënyrë që të mos e humbin besimin te njerëzit, ka thënë Thran ndër të tjera.

Facebook Comments

Related posts

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

Mustafa: Kosova, model rajonal në fushën e të drejtave të njeriut

lipjanipress

Gënjen “Srbija Danas”: Kosova po furnizohet me aeroplanë e tanke nga Erdogani

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress

AKR demaskon keq Vetëvendosjen: Na kërkuan para për sondazhin

lipjanipress

Mirsad Tahiri: Jemi me Kombë Ashkanli, Jo RAE

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Kryeshefi i Stacionit të Autobusëve bëhet me veturë të re (VIDEO)

lipjanipress

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli