LipjaniPress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

Lajme

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi, Jadranka Joksimovic, ka thënë se Bashkimi Europian nuk është i plotë pa Serbisë
Joksimovic ka thënë se beson se Serbia shumë shpejtë do të hapë kapituj të tjerë në negociatat me Bashkimin Europian, shkruan b92, transmeton Gazeta Express.

“Koncepti i BE’së nuk do të thotë asgjë Europën Juglindore, pa Serbinë. Ky koncept nuk është i mbushur gjeo-politikisht, kuptimin gjeo-ekonomike dhe gjeo-strategjike”, tha Joksimovic.

Ajo ka thënë se Serbia është në rrugën e saj të integrimit europian pavarësisht problemeve dhe pengesave.

Facebook Comments

Related posts

Veliu për plagosjen në Podujevë: Policia ta hetojë rastin

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

lipjanipress

“Topliqani per Sejdiun” mbledh 2765€ per 12 ore

lipjanipress

Ja ku e kishte kaluar natën 4 vjeçari i humbur në Mramor

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

lipjanipress

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Aksidentohet për vdekje motoristi shqiptar në Zvicër

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli