LipjaniPress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

Lajme

Deputeti i pavarur Ilir Deda dhe kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari – Lila, kanë treguar për konceptin e subjektit të ri politik, Alternativës, dhe personalitetet tjera që do të jenë pjesë e saj.

Njëra ndër emrat e përmendur për mundësinë e bashkëngjitjes në Alternativë është edhe deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani.

Kusari – Lila në emisonin ‘Rubikon’ të KTV’së ka thënë se pjesë e Alternativës do të jenë njerëz që kanë mendësi të njëjtë, duke e cilësuar Osmanin si deputete e cila i përshtatet konceptit të subjektit të ri politik.

Ndërsa Deda ka thënë se me deputeten e LDK’së kanë pasur gjithmonë qëndrime të njëjta dhe janë pajtuar, edhe pse ju takonin grupeve të kundërta parlamentare.

Ai ka shtuar se nëse Osmani nuk është sot me ta, nuk do të thotë se ajo nuk do të jetë as në të ardhmen. /Express/

Facebook Comments

Related posts

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress

Nxënësit shqelmojnë dhe përplasin karriget në Shtime(VIDEO)

lipjanipress

Selatin Retkoceri: Qytetarët kanë rastin që tani ta ndëshkojnë keqpërdoruesin e parasë publike (FOTO)

lipjanipress

Thaçi e Mustafa nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Filloj ndërtimi i sallës së sporteve në Rufc të Ri

lipjanipress

Kryetarët e Komunave vizitojnë Ramush Haradinajn në Francë

lipjanipress

Ja se kur fillon Muaji i Ramazanit (Foto)

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Press Lipjani

Zëvendës-presidenti amerikan – Iranit: Mos e testoni Trump-in

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Opozita pyet nëse Presidenti ka bërë puç duke marrë edhe pozitën e Kryeministrit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli