LipjaniPress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

Lajme

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë sot se Irani është paralajmëruar edhe formalisht pas testimit të raketës balistike, e cila mund ta ketë shkelur rezolutën e OKB-së.

Trump shkroi në rrjetin social “Twitter” se Teherani duhet të jetë falënderuese për marrëveshjen bërthamore e arritur me SHBA-në dhe fuqitë e tjera botërore në vitin 2015, transmeton Express.

“Irani ishte buzë kolapsit derisa SHBA-ja u shfaq dhe i dha litarin e shpëtimit në formë të marrëveshjes së Iranit: 150 miliardë dollarë”, shkroi ai.

Ai ka thënë se Irani është paralajmëruar edhe formalisht për shkrepjen e raketës balistike.

“Irani është paralajmëruar edhe formalisht për shkrepjen e raketës balistike. [Irani] duhet të jetë falënderues për marrëveshjen e tmerrshme që SHBA-ja e bëri me të,” shkroi ai.

Facebook Comments

Related posts

Poeti Lulzim Tafa në revistën “The World Poets Quarterly”

Press Lipjani

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Shpërthen një bombë në qendër të Beogradit, dridhet i gjithë qyteti (Foto dhe Video)

lipjanipress

Veseli dëgjon gratë sipërmarrëse (Foto)

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Policia në autobus të ‘Plisave’ gjeti 33 shishe me koktej molotovi

lipjanipress

Musliu: UNMIK ka procesverbale ku Lumezi thotë se nuk e ka provimin e jurisprudencës

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Apel të gjitha institicioneve shqiptare (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli