LipjaniPress

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

Lajme

Kryeministri italian, Paolo Gentiloni tha sonte se kanë arritur një marrëveshje me Libinë, për të bashkëpunuar në parandalimin e emigrantëve, të cilët në numër të madh ia mësyjnë Italisë nga brixhët e Libisë.

Këtë deklaratë e bëri kryeministri italian , pas takimit me homologun e tij libian, Fayez al Sarajit, që ka pasur sonte në Romë, ku tha se të dy palët nënshkruan një memorandum mirëkuptimi për të rritur bashkëpunimin, dhe Italia do të ofrojë ndihmë në luftën kundër trafikimit të emigrantëve, raporton AP.

Facebook Comments

Related posts

Kontingjenti i KFOR-it Italian dhuron donacion për klinikat e QKU-së, në vlerë 70 mijë euro

lipjanipress

Familjarët e Grupit të Kumanovës një ditë para vizitës në Prishtinë ja çka i shkruajnë Zaevit!

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

Serbët ankohen: I kishim ndërtuar tri shtëpi me para të murit të rrënuar

lipjanipress

Nis mbledhja e LDK’së, Mustafa ekzagjeron me punën që kjo parti ka bërë nëpër komuna

lipjanipress

Duhani, shkaktar i 85 për qind të rasteve me kancer në mushkri

lipjanipress

Aktivitet pesë ditor i Qendrës Rinore për të rinjtë e komunës

Press Lipjani

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli