LipjaniPress

Ju duhet veç 1 vezë dhe qimet zhduken përgjthmonë

Shneta

Qimet në fytyrë janë problem i shumë femrave dhe ato të cilat ballafaqohen me këtë problem, gjithmonë janë në kërkim të metodave për t’i eliminuar ato.
Në fakt, një gjë e tillë kurrë nuk ka qenë më e lehtë e kjo falë një maske me vezë.

Ju mund ta përdorni këtë maskë dy herë në javë për t’i larguar qimet e padëshiruara në pjesët e ndryshme të fytyrës, transmeton Indeksonline.

Për të përgatitur këtë maskë juve ju duhen:

Të bardhët e vezës nga 1 vezë

Sheqer

Miell i bardhë

Merrni të bardhët e vezës dhe përzijeni mirë duke shtuar 1 lugë të madhe sheqer dhe më pas një lugë të madhe miell.

Përzijini të gjithë përbërësit mirë dhe pasta juaj është gati.

Aplikojeni më pas në fytyrë me anë të një brushe dhe lëreni të qëndrojë për rreth 20 minuta.

Më pas, largojeni maskën me anë të gishtave. Shumë shpejt do të vëreni rezultatet e mahnitshme të kësaj maske me vezë.

Facebook Comments

Related posts

Formula që kalkulon se sa i gjatë do të jetë fëmija juaj

lipjanipress

Hiqni qimet përgjithmonë veç me sodë buke

lipjanipress

Dhjetë arsyet pse është mirë që të pihet birra

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Vetëm qumësht dhe hudhra, ja çfarë shëron kjo recetë e çuditshme

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress

Nëse mendon të abortosh? Së pari shiko këtë video…

lipjanipress

Duhani, shkaktar i 85 për qind të rasteve me kancer në mushkri

lipjanipress

Zhdukini milingonat me këto 6 metoda tepër efikase

lipjanipress

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

lipjanipress

Hidhjuni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli