LipjaniPress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

Lajme

Në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni, njëri nga aktivistët shumëvjeçar të LKÇK’së, Avni Klinaku, ka folur për periudhën kur ai kishte qëndruar në të njëjtin burg me veprimtarin Ukshin Hoti, si të burgosur politikë.

Ai ka treguar për periudhën në fund të vitëve të ’90-ta, kur ai qëndronte në burgun e Dubravës, si i burgosur politik, bashkë me Ukshin Hotin.

Klinaku ka folur për ditën kur Policia serbe e nxorën nga burgu veprimtarin e shquar, pa u ditur se çfarë ka ndodhur me të pas kësaj.

Klinaku ka treguar se ku i kishin thënë të burgosurve se ishte dërguar Ukshin Hoti.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments

Related posts

Deputetja e LDK’së paralajmëron prishjen e koalicionit me PDK’në

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Kush është Avdullah Hoti, kandidati për Kryeministër i LDK’së?

lipjanipress

Për çfarë po gëzohet këshilltari i Mustafës? (Foto)

lipjanipress

Lladrovci i ofron pozitë të lartë Xhavit Drenorit

lipjanipress

Qeveria dënon aktin kriminal ndaj Vllasit -kryesit të japin përgjegjësi

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Kush e do Vizën B, tash e tutje duhet ta bëjë këtë gjë

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress

Stoltenberg: Të implementohen marrëveshjet e arritura në Bruksel

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli