LipjaniPress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

Lajme

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka mbërritur në Turqi për një vizitë zyrtare ku fillimisht do të takohet me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për herë të parë që prej grusht shtetit të dështuar të korrikut.

Merkel do të takohet edhe me kryeministrin Binali Jildirim dhe figura të opozitës turke gjatë vizitës njëditore në Ankara, e cila ka shkaktuar polemika në Turqi, transmeton Klan Kosova.

Marrëdhëniet mes dy aleatëve të NATO-s janë përkeqësuar në muajt e fundit pas grushtshtetit të dështuar që synonte rrëzimin e Erdoganit.

Facebook Comments

Related posts

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

NISMA për Kosovën dega Lipjan mbajti takim me kandidatët per asamble komunale.

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Prizren: Për t’u shpëtuar shefave hidhet nga kati i dytë

lipjanipress

Lajm i keq për Greqinë, BE nuk nënshkruan ndihmën financiare

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Ndodh edhe kjo: Gjendet një fëmijë në barkun e një krokodili (VIDEO)

lipjanipress

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

E aksidentuara Violeta Deda ka nevojë urgjente për gjak

lipjanipress

Të hënën Kryesia, për seancën e Kuvendit parashihen dy interpelanca të kryeministrit

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti gjatë ditës së sotme ka parë nga afër mbarëvajtjen e punimeve në Gadime

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli