LipjaniPress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

Lajme

Komisioni i ri Shtetëror për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, ka kërkuar dokumentet që tregojnë gjithë sipërfaqen e qytetit të Pejës me rrethinë.

Këto të dhëna tregojnë se sipërfaqja e gjithë territorit të Pejës është mbi 602 km katror.

E kjo sipërfaqe, sipas drejtorit të kadastrit, Mustafë Nila, daton që nga themelimi i kadastrit në këtë komunë dhe është në përputhje me shënjimin e vijës kufitare nga marrëveshja me Malin e Zi në gusht të 2015-ës.

Por opozita këtë formë të rimatjes së territorit nuk po e sheh si zgjidhje të problemit.

Ndërsa, zëvendës ministri i pushtetit lokal Bajram Gecaj i ka thënë Klan Kosoves përmes telefonit që komisioni i ri për matjen e kufirit do të dalë me rezultate brenda muajit të ardhshëm.

Facebook Comments

Related posts

Kadri Veseli i bën ofert antarit të Vetëvendosjes!

lipjanipress

Koci: Shumë shpejt do ta padisim Serbinë për gjenocid në Kosovë

lipjanipress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

lipjanipress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

lipjanipress

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

Takime “urgjente” për Kosovën në Serbi

lipjanipress

Shala: Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli