LipjaniPress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

Lajme

“Atë natë ai më mori me vete me forcë. Unë po qaja. Më tha të kam blerë te prindërit e tu, dhe mund të bëj ç’të dua me ty. Mund të të përdor sa të dua. Mbaje gojën mbyllur”.

Muneera Begum nga India, tashmë 19-vjeçare, ka dhënë rrëfimin e mësipërm, duke treguar atë që i ka ndodhur në moshën 12-vjeçare me një plak nga Omani 70 vjeç te i cili e shitën prindërit e saj. Ajo e ka cilësuar si torturë natën e parë, pasi ajo nuk dinte asgjë nga seksi. Madje ajo tregon se ai e ka mbajtur të mbyllur në dhomë për 2 muaj me radhë dhe e përdorte vetëm për të bërë seks.

Ajo është marrë tani në mbrojtje nga një Organizatë për mbrojtjen e të drejtave të minoreneve të dhunuara. Policia ka treguar se janë mijëra raste të tilla ku vajzat e vogla shiten për seks për pak para te turistët. Në vendet e botës së tretë, por edhe në Indi, fenomeni i trafikimit të vajzave dhe shitjes së tyre për seks është tepër i përhapur për shkak edhe të kushteve mizerabël financiare të familjeve. Së fundmi, një organizatë në mbrojtje të vajzave ka organizuar mijëra takime në Indi për t’u ardhur në ndihmë këtyre vajzave dhe për t’i nxjerrë nga rrjeti i trafikimit dhe përdorimit seksual,- shkruan CNN./blitz.al

Facebook Comments

Related posts

Çka po ndodh, blindohet Moska me trupa, raketa dhe avionë

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress

Vritet edhe një kosovar në Siri

lipjanipress

Edhe Sheshelj po frikësohet për “sulm” në veri të Kosovës

lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Miratohet raporti për matjen e territorit – Mustafa shpreson se do ta votojë edhe opozita

lipjanipress

50 euro gjobë për shoferët që s’e kanë me vete Raportin Evropian të Aksidenteve [video]

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Abrashi: S’kemi kohë për dëshirat e opozitës

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli