LipjaniPress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

Lajme

Ushtria siriane e ka krijuar një batalion të ri të përbërë vetëm nga të rekrutuarat femra, për të luftuar kundër ISIS-it, raportojnë mediat lokale.

Al Masdar News, që ia mban anën regjimit sirian, e ka postuar një video ku shihen dhjetëra femra duke kryer ushtrime ushtarake dhe kënduar këngë patriotike, transmeton Express.

Batalioni, i quajtur “Khansawat Sourita”, përbëhet nga rreth 150 femra nga qyteti Qamishli, i cili gjendet në veri të vendit.

Facebook Comments

Related posts

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

Sllovia, zemra dhe KRENARIA e LDK-s në Lipjan

lipjanipress

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

lipjanipress

Aksidentohet një veturë në Bregun e Zi (FOTO)

lipjanipress

Gënjeshtrat më të mëdha në histori

lipjanipress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Jashari i fut në listë për vrasje edhe Mustafën, Veselin e Thaçin etj.. (VIDEO)

lipjanipress

Tronditen banorët e Gjenevës nga një libër islamik që kanë pranuar me postë

lipjanipress

Luftë fjalësh ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë. Çfarë thotë Daçiq pasi kolegu kroat i refuzoi kërkesën për takim

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli