LipjaniPress

Vetëm qumësht dhe hudhra, ja çfarë shëron kjo recetë e çuditshme

Shneta

Për një shëndet të mirë dhe pa ilaçe farmaceutike.
Kjo recetë e publikuar në artikull bën mrekulli me këto sëmundje dhe është fare e thjeshtë. Kërkon vetëm 3 përbërës që gjenden në çdo familje. Përveç se është e thjeshtë ajo nuk ka shumë kosto.

Qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe sëmundjeve tjera. Përbërësit: Dy gota qumësht, 8 hudhra, një gotë ujë. Hapi i parë që duhet të bëni është të pastroni dhe t’i qëroni hudhrat dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.

Kjo pije duhet të përdoret e nxehtë dhe preferohet të konsumohet para gjumit.

Ekspertët thonë se kjo pije ndihmon në rastet e astmës, kollës, pagjumësisë, tuberkulozit etj. Qumështi përshtatet në mënyrë të përsosur me vetitë mjekësore të hudhrës, pasi që është antibakterial dhe ndihmon në heqjen e toksinave.

Facebook Comments

Related posts

Hiqni qimet përgjithmonë veç me sodë buke

lipjanipress

Jeni ndarë por vazhdoni ta duani partnerin, ja si ta tejkaloni këtë periudhë

lipjanipress

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabis

lipjanipress

Dy kosovarë shpikin picën e zezë, mahnitet e gjithë Zvicra

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Detergjenti i rrobave dëmton sytë dhe na rrezikon shëndetin…

lipjanipress

Gjaku i trashë, qarkullim i dobët – shkaktarët, simptomat dhe shërimi

lipjanipress

Kontrollojeni shëndetin tuaj për një minutë me këtë mënyrë të thjeshtë

lipjanipress

Ruan kockat, mbron sytë, forcon zemrën

lipjanipress

Dhjetë arsyet pse është mirë që të pihet birra

lipjanipress

Hidhjuni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli