LipjaniPress

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

Lajme Maqedoni

VMRO-DPMNE-ja inkurajon gjykatësit që nuk kanë aprovuar kontrolle te zyrtarët e lartë të kësaj partie që të mos i nënshtrohen presionit që vjen nga Zoran Zaevi dhe Katica Janeva. Nga partia e Nikolla Gruevskit thonë se Prokuroria Speciale Publike është bërë ortake me LSDM-në dhe punon sipas diktatit të selisë së LSDM-së.

“Janeva dhe Prokuroria Speciale pa kurrfarë turpi u rreshtuan me kriminalitetin dhe për të dytën herë e falën Zoran Zaevin. VMRO-DPMNE-ja inkurajon gjykatësit që të mos u nënshtrohen presioneve që janë rezultat i frustrimeve. Me tërheqjen e lëndës “Puçi” dhe faljen e kriminelit Zaev, Katica Janeva e pezulloi edhe arsyen themelore për ekzistimin e Prokurorisë Speciale”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

Facebook Comments

Related posts

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

“Nuk mund të tërhiqet paralele në mes të Jasharit e Rugovës, sakrifica e Jasharajve është unike”

lipjanipress

Uniteti në dialog, mision i pamundur

Rexhep Isufi

Njoftim: Komuna Lipjanit

lipjanipress

Ministri Hamza tregon kush do të përfitojë nga rritja e pagave

lipjanipress

Ushtria siriane e krijon një batalion të përbërë vetëm nga fermat, për ta luftuar ISIS-in (Video)

lipjanipress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli