LipjaniPress

9 të vdekur gjatë luftimeve në Ukrainë

Lajme

Të paktën nëntë persona janë vranë sot gjatë luftimeve në lindje të Ukrainës, në ditën e gjashtë të rifillimit të betejës për kontrollin e qytetit Avdiivka.

Gjatë kësaj jave janë intensifikuar luftimet mes ushtrisë së Ukrainës dhe seperatistëve pro rus, për mbikëqyrjen e disa territoreve të Ukrainës. Rusia, e cila në vitin 2014 ka aneksuar Krimenë, në pjesët tjera nuk është deklaruar publikisht si e involvuar në luftimet në Ukrainë, por ajo ka mbështetur çdoherë më armatim dhe njerëz rebelët pro rus.

Uashingtoni i ka dënuar veprimet agresive të Moskës, gjatë zhvillimeve të fundit në Ukrainë.

Facebook Comments

Related posts

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

lipjanipress

Krasniqi për bisedën e Thaçit me Vuçuiqin: Kush u gëzua më shumë

lipjanipress

Ballkani kaplohet nga moti i lig

lipjanipress

Mediat serbe në panik: NATO po e armatosë Kosovën për ta marrë Veriun

lipjanipress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

lipjanipress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

lipjanipress

Përplasen dy trena mes vete, disa të lënduar (Foto)

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Zbulohet arsyeja e arrestimit të vëllait të ish-ministrit Jabllanoviq

lipjanipress

Avokati i Popullit: Kushtëzimi për pagesën e tatimit në pronë, i paligjshëm

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli