LipjaniPress

Detergjenti i rrobave dëmton sytë dhe na rrezikon shëndetin…

Shneta

Sipas një artikulli të publikuar në gjigantin mediatik amerikan CNN, detergjentet të cilat i përdorim për të larë rrobat mund të na shkaktojnë dëme serioze në shëndetin tonë, madje edhe të na çojnë drejt vdekjes.

Thirrjet e bëra nga qendrat kontrolluese të helmimeve kanë si pikësynim të paralajmërojnë për detergjentet që përdorim në larjen e rrobave, ku helmimet janë rritur me 17% nga viti 2013.

Një studim i ri, i publikuar në vitin 2017, ka treguar një rritje në numrin e fëmijëve të vegjël me probleme sysh nga këta detergjentë.

Detergjentet që gjenden në paketa plastike janë ata që sjellin rrezikshmërinë më të lartë.

Facebook Comments

Related posts

Ja çfarë iu bën mushkërive kanabis

lipjanipress

Kontrollojeni shëndetin tuaj për një minutë me këtë mënyrë të thjeshtë

lipjanipress

KUJDES! Kjo është sëmundja më e re vdekjeprurëse më e keqe se HIV AIDS

lipjanipress

Kujdes: Nëse gjuha ju duket kështu, ndoshta do të pësoni sulm në zemër apo do të keni kancer!

lipjanipress

Jeni ndarë por vazhdoni ta duani partnerin, ja si ta tejkaloni këtë periudhë

lipjanipress

Këto fruta ndihmojnë për aknet, anemia, astma, hemorroidet, herpesin, celulitin,..…

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Hidhjuni ujë të nxehtë mollëve dhe me siguri do të zbuloni diç të tmerrshme (video)

lipjanipress

Dhjetë arsyet pse është mirë që të pihet birra

lipjanipress

Farat e kungullit luftojnë qelizat kancerogjene

lipjanipress

Ja çfarë ndodh nëse shikoni shumë XXX

lipjanipress

Shokuese qfar gjendet brenda Produkteve

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli