LipjaniPress

Familja gjakovare ua falë gjakun e dy djemve familjes nga Peja

Lajme

Dje në Gjakovë një familje i ka falur gjakun familjes tjetër, pas humbjes së dy të rinjve në një aksident rrugor.

Familja Gjoni nga Doblibare e Gjakovës i ka falur gjakun e dy djemve të tyre familjes Hyseni nga Peja, në prezencën e shumë qytetarëve e prijësve fetarë.

Falja e gjakut është bërë ne prezencën e Don Albert Jakaja, Famullitar i Doblibarës dhe kryetarit të Bashkësisë Islame, Ahmet Hoxha.

Familjet i shtrin dorën e pajtimit, duke treguar se janë një gjak e kanë një komb dhe se në ditët e vështira janë bashkë.

Për këtë ngjarje, në rrjetin social Facebook, ka shkruar deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, sipas të cilit, në këto ditë kur po na cenohet shteti nga, siç i ka quajtur ai, armiqtë e Kosovës, vendit i duhet bashkimi i të gjithëve për një qëllim. /express/

Facebook Comments

Related posts

Walker dhe drejtuesit e Opozitës tregojnë se çka u bisedua në takimin e sotëm (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Selatin Retkoceri: Qytetarët kanë rastin që tani ta ndëshkojnë keqpërdoruesin e parasë publike (FOTO)

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

Kryetari Ahmeti vizitoi punimet në instalimin e Ujësjellsit

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress

20 mijë gra të dhunuara, asnjë i dënuar (VIDEO)

lipjanipress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

Koreja e Veriut paralajmëron Kinën për ‘pasoja katastrofike’

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli