LipjaniPress

Gjykata kthen taksistët e dëbuar në Aeroportin e Prishtinës

Lajme

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azem,i bëri të ditur se kanë fituar kontestin për kthimin e taksive në Aeroportin e Prishtinës, të cilët ishin larguar nga aty që nga viti 2012.

“Sot e përmbyllim një proces gjyqësor, që ka filluar në vitin 2013 me rastin e largimit të taksive nga ANP, ku pa të drejtë këta 30 taksistë u larguan. Megjithatë ne nuk lamë hapësirë pa shfrytëzuar dhe fatbardhësisht pas një gjyqi maratonik, ky proces përfundoi me një vendim. Gjykata Themelore besoi se largimi i taksive ka qenë jo valid”, tha Azemi në një konferencë për media.

Sipas tij, ky vendim e obligon komunën e Lipjanit që brenda 30 ditësh ta zbatojë vendimin.

Abaz Ajeti, kryetar i Shoqatës së Autotaksive tha se 30 taksi janë larguar nga Aeroporti dhe se tash pritet që këta punëtorë të kthehen në punë dhe të kompensohen.

Facebook Comments

Related posts

Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in

lipjanipress

Vazhdojnë kërkimet për katërvjeçarin e humbur – FSK iu del në ndihmë

lipjanipress

“ Zgjedhjet nuk do të mbahen në pranverë!”

lipjanipress

Partitë në pushtet dhe ato në Opozitë takohen për demarkacionin

Press Lipjani

Albin Kurti pikëllohet për rrënimin e murit

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

Dy kosovarë shpikin picën e zezë, mahnitet e gjithë Zvicra

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

Labinot Tahiri vjen me një tjetër paralajmërim

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli