LipjaniPress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

Lajme

Kryeministri Isa Mustafa, ka thënë se Qeveria është e përkushtuar për bashkëpunim dhe kontribut në mbrojtjen e lirisë për mediat që operojnë në Kosovë.

Në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës Mustafa para shumë gazetarëve ka thënë se mediat janë mjet i fuqishëm i informimit dhe edukimit të qytetarëve.

“Dëshiroj të nënvizoj rëndësinë e mediave dhe të konstatoj se mediat po atë rëndësi të cilën e kanë pasur historikisht edhe në fazën e pavarësimit të Kosovës, vazhdojnë ta kenë edhe sot në ndërtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës, në ndërtimin e demokracisë dhe mbesin instrument tepër i rëndësishëm i informimit, edukimit, por edhe i jetës tjetër të qytetarëve”, ka thënë Mustafa.

Ndër të tjerash ai po ashtu është deklaruar se Qeveria në krye të të cilës qëndron, e ka prioritizuar komunikimin me publikun.

“Sa i përket qasjes që ne kemi pas gjatë këtyre dy viteve të kaluara, ne i kemi dhënë prioritet komunikimit me publikun. Këtë prioritet e kemi dhënë veçmas përmes gazetarëve dhe përmes mediave tradicionale të Kosovës”.

Facebook Comments

Related posts

PDK godet rëndë Ramiz Kelmendin: U pasurove duke bërë biznes me Serbinë

lipjanipress

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Press Lipjani

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

lipjanipress

Veseli deputetëve: Punoni më shpejt

lipjanipress

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli