LipjaniPress

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

Lajme

Aleanca Veriatlantike është e stacionuar në Kosovë që nga viti 1999, por në dokumentet e saj vazhdon ta trajtojë Kosovën vetëm si një territor ku e ruan paqen.

Natyrisht për NATO’n vazhdon të vlejë vetëm rezoluta 1244, për shkak që disa vende ende nuk e njohin pavarësinë e Kosovës.

Në njoftimet zyrtare në faqen e NATO’spër takimet e sotme në Kosovë të shefit të NATO’s Jens Stoltenberg, zyrtarët e Kosovës Presidenti dhe Kryeministri identifikohen vetëm si zotërinj e jo edhe me postet që mbajnë.

Në fakt kështu ka ndodhur me të gjithë zyrtarët që i ka takuar sot Stoltenberg përfshirë edhe Ministrin e Jashtëm, Zëvendëskryeministrin Stojanovic të cilëve nuk u përmenden postet.

Ndryshe ka ndodhur gjatë vizitës ne Sarajevë, ku krahas emrave të zyrtarëve që ka takuar Stoltenberg përmenden edhe postet e tyre.

Lexo ne faqen e KFOR

Facebook Comments

Related posts

Visar Ymeri: Koha na ka dhënë të drejtë për 10 shkurtin (video)

lipjanipress

Pezullohen hetimet për Astrit Deharin

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

Kulmet e banesave në Prishtinë të mbuluara me material kancerogjen – lesenit

lipjanipress

Rezultati i Sondazhit 24h i lansuar dje ne oren 12:00 dhe është mbyllur sod në ora 12:00(FOTO)

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Vuciq: Mustafa s`më kthen përgjigje, me Kosovën do bëj atë që e ka bërë Titoja

lipjanipress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

lipjanipress

Policia gjermane tregon se çfarë gjeti në banesën e sulmuesit kosovar në Dusseldorf

lipjanipress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli