LipjaniPress

Nikoliq: Thaçit ia zgjata dorën, por i thashë se je kriminel

Lajme

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq, ka thënën se gjatë negociatave në Bruksel me palën kosovare më 24 janar, i kishte thënë Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se është kriminel

Nikoliq ka thënë se Thaçi filloi të flasë për krimë lufte, dhe për këtë arsye, Nikoliq i kishte thënë Thaçit “ti je kriminel”.

Megjithatë, media serbe “Kurir” thotë se Federica Mogherini ishte mjaft e tensionuar para takimit, transmeton Gazeta Express.

Vetë presidenti i Serbisë Nikoliq e ka konfirmuar për median serbe se i ka thënë presidentit të Kosovës se është kriminel.

“Unë nuk kam mundur të heshtë për një gjë të tillë, kam thënë se ai është akuzuar për krime lufte dhe për këtë arsye duhet të japë përgjegjësi”, ka thënë presidenti serb.

“Nuk kam bërë asnjë skandal, ia kam zgjatur dorën atij kur kemi hyrë në sallën e takimit”, ka konfirmuar Nikoliq.

Ndryshe, mbrëmë në Beograd është mbajtur takimi i raundit të ri të negociatave në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Facebook Comments

Related posts

Këto vende do të kenë reduktime të energjisë elektrike nesër

lipjanipress

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress

Operacion i rrallë i kryer me sukses nga mjeku lipjanas Dr.Xheladin Rizani dhe ekipa ndihmëse

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Kosova propozon në Mal të Zi mbajtjen e mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Rezultatet për demarkacionin publikohen në mars (Video)

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

Limaj: Ramush Haradinaj kandidat i opozitës për Kryeministër

Press Lipjani
Albanian
Kalo te paneli