LipjaniPress

Shefi i NATO’s flet në Prishtinë edhe për krijimin e ushtrisë së Kosovës?

Lajme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg gjatë vizitës së tij zyrtare në Kosovë, është takuar me Presidentin Hashim Thaçi.

Siç merr vesh Klan Kosova, në këtë takim Stoltenberg e Presidenti kanë diskutuar për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në ushtri.

Pas takimit me Thaçin, kreu i NATO-s do të takohet me kryeministrin Isa Mustafa.

Gjatë kësaj vizite ai do ta takojë edhe zëvendësministrin serb të qeverisë së Kosovës, Branimir Stojanoviq e po ashtu edhe kryetarin e Mitrovicës Veriore, Goran Rakiqin

Facebook Comments

Related posts

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

Ushtria bëhet sivjet

lipjanipress

“Në Lipjan fitoi Imri Ahmeti , jo LDK-ja !”

lipjanipress

Kryeprokurori i Prizrenit ua ndalon alkoolin prokurorëve

lipjanipress

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

lipjanipress

Duhani, shkaktar i 85 për qind të rasteve me kancer në mushkri

lipjanipress

Sot dita e fundit e kualicionëve zgjedhore sapo u lidh një Kualicion zyrtarisht

lipjanipress

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

SHPEND AHMETI DJE U SHFAQ REAL

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli