LipjaniPress

Shefi i NATO’s flet në Prishtinë edhe për krijimin e ushtrisë së Kosovës?

Lajme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg gjatë vizitës së tij zyrtare në Kosovë, është takuar me Presidentin Hashim Thaçi.

Siç merr vesh Klan Kosova, në këtë takim Stoltenberg e Presidenti kanë diskutuar për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në ushtri.

Pas takimit me Thaçin, kreu i NATO-s do të takohet me kryeministrin Isa Mustafa.

Gjatë kësaj vizite ai do ta takojë edhe zëvendësministrin serb të qeverisë së Kosovës, Branimir Stojanoviq e po ashtu edhe kryetarin e Mitrovicës Veriore, Goran Rakiqin

Facebook Comments

Related posts

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

LDK-Lipjan: Smallusha i thotë PO kryetarit Imri Ahmeti dhe LDK-së

lipjanipress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

lipjanipress

Kelmendi thotë se Çakorri asnjëherë nuk ishte i Kosovës

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

Turqia paralajmëron luftë fetare në Europë

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

lipjanipress

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

Përplasje mes studentëve dhe zyrtarëve komunal në Ferizaj

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli