LipjaniPress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

Lajme

Gani Javori është pacinet i rregullt i Klinikes Interne në QKUK dhe sa here që vjen për kontroll pret jo më pak se 2 orë. Ai vuan nga sëmundja e diabetit dhe mosha po ia vështirëson edhe më shumë pritjet në këto korridore.

Javori pohon se pritjet për kontrolla janë irituese por se nuk ka zgjidhje tjetër për shkak se trajtimin në privat nuk arrin ta mbulojë “Jam me diabet që 5 a 6 vjet,isha ma heret, kam pritur 2 orë , tash edhe nja 3 orë qëtu jam tu prit, veq kurqysh kushtet e kqija.

Me insulina, herë gjejmë here jo, keq i kemi punët” Të tillë si Javori janë të gjithë këta persona që mbushin cdo ditë korridoret e kësaj klinke, e shumica prej tyre pohojnë se po presin për vizitë tek kariologu.

Të moshuar e shumica shoqërohen nga familjarë të rinjë të cilët presin në këmbë në vend të tyre për ta ruajtur rendin e vizitës.

Mirëpo as ulëset nuk janë të mjaftueshme dhe shumica presin në këmbë. Tollovinë në pitje në këto podrume e pohon edhe vet drejtori i klinikes, së kardiologjisë Basri Sejdiu.

Ai ka thënë se kjo po ndodh për shkak së në këto podrume janë të vendosura numër i madh i ambulancave specialistike./GazetaTribuna/.

Facebook Comments

Related posts

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

Ministria e Infrastrukturës arsyeton gjobën prej 50 eurove ndaj shoferëve për mungesë të formularit

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Brukseli, liderëve të Kosovës dhe Serbisë: Qetësohuni

lipjanipress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Sulmohet me thikë një polic në Prizren, arrestohen katër të dyshuar

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress

Ratifikohet Demarkacioni pas 3 vite

lipjanipress

Facebook me të ardhura prej 3.57 miliardë dollarë në tremujorin e fundit

lipjanipress

Apel Urgjent Ta Ndihmojm Familjen Hashani (Gadime e Ulët)

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli