LipjaniPress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

Lajme

Sot rreth orës 09:30 minuta në Prishtinë ka ndodhur një plagosje me armë zjarri, viktima është femër dhe ka pësuar lëndime. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha
.
“Ju njoftojë se me datë 04.02.2017 rreth orës 09:30 ka ndodhur një rast plagosje në Prishtinë. Viktima është një femër K-shqiptare, kurse i dyshuari është mashkull K-shqiptar. Njësitë policore kanë dal ne vendin e ngjarjes e gjithashtu edhe ambulanca e cila e ka dërguar viktimën në emergjencë në QKUK. Njësitet relevante janë duke kryer procedurat hetimore lidhur me këtë rast”, ka thënë Daut Hoxha për lajmi.net.

Sipas burimeve të lajmi.net, ky ka qenë konflikt familjar ku burri ka plagosur gruan e tij, por nuk dihet shkaku që ka quar deri te incidenti.

Lexuesit e Gazetës Express kanë thënë se ngjarja ka ndodhur në lagjen Toukbahqe, konkretisht në rrugën ”Bledi”- në Prishtinë.

Facebook Comments

Related posts

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress

Gënjeshtrat më të mëdha në histori

lipjanipress

Policia thotë se ka konfiskuar qindra kilogramë drogë

lipjanipress

E tmerrshme: “Shteti Islamik” nis të bombardojë edhe me dronë (Video)

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

lipjanipress

Veprimtaria Shkencore e Prof.Dr.Vehbi Imeri,doctor i Shkecave të Ekonomisë dhe kandidat për deputet në Kuvendin e Republikës të Kosovës

lipjanipress

Televizioni publik pritet të bëhet me pagesë

lipjanipress

Kush po kërkon të ndërtojë 5 spitale në qendrat më të mëdha rajonale? Tregon ministrja Bajrami (Video)

lipjanipress

Vazhdojn pritjet deri në pesë orë në Merdare

lipjanipress

Koci: Shumë shpejt do ta padisim Serbinë për gjenocid në Kosovë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli