LipjaniPress

Dardan Molliqaj mashtroi kur tha se muri vetëm do të shkurtohet (FOTO)

Lajme

Sekretari Organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj kishe mashtruar dje fansat e tij kur kishte deklaruar se muri nuk do të rrënohet, por vetëm do të shkurtohet.

Në fakt, sot, muri është rrënuar i tëri dhe nuk ka mbetur asnjë centimetër i asaj pengese e ndërtuar nga pushteti lokal i Mitrovicës Veriore.

“QEVERIA PO MASHTRON. MURI NUK PO RRËNOHET POR VETËM PO SHKURTOHET! Pse Qeveria nuk ka treguar se çka nënkupton pika e tretë e marrëveshjes ku parashihet dizajni i ri që kufizon lirinë e lëvizjes në atë pjesë, ku siç po shihet, në fakt muri nuk do të rrënohet por vetëm do të shkurtohet?!”, kishte shkruar Molliqaj, të shtunën, kur u dha lajmi se Ministria e Ambientit dhe Komuna e Mitrovicës Veriore arritën marrëveshje për heqjen e murit.

Megjithëkëtë, Molliqaj kishte vënë në dyshim këtë marrëveshje duke thënë se Qeveria arriti marrëveshje me struktura kriminale.

“Pse duhet që Qeveria të bëj marrëveshje për heqjen e një ndërtimi ilegal, që për më tepër paraqet agresion të Serbisë në Kosovë?! Pse në një rast të tillë duhet të jenë prezent edhe ndërkombëtarët?! Prandaj them që kjo Qeveri nuk duhet të bëj ASGJË lidhur me veriun, sepse çkado që bën (edhe nëse duket mirë në shikim të parë) është e dëmshme për shtetin. Qasja e saj avantureske na solli këtu. Çështja e veriut të vendit mund të zgjidhet vetëm me një qeveri të re që ka qasje të re”, ka shtuar ai.

Ndërkohë, sot, Sekretari Molliqaj ende s’e ka thënë asnjë fjalë për heqjen e murit.

Facebook Comments

Related posts

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress

Shefi i NATO’s flet në Prishtinë edhe për krijimin e ushtrisë së Kosovës?

lipjanipress

Koreja e Veriut paralajmëron Kinën për ‘pasoja katastrofike’

lipjanipress

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Zaev i kërkoi Ivanovit që ta tërheqë vendimin

lipjanipress

Deputeti i PDK’së bën thirrje që të prishet koalicioni me LDK’në

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli