LipjaniPress

Historia e Dino Asanajt: e vranë apo bëri vetëvrasje? (VIDEO)

Lajme

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur pjesa e parë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”.

Dokumentari i kushtohet vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

A e vranë apo bërë vetëvrasje?
Emisioni i kushtohet vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, nisi sonte Sezonin e Tretë. Dy sezonet e para kanë jashtëzakonisht të suksesshme, duke e shndërruar këtë emision në emisionin më të ndjekur shqiptar të këtij zhanri.

Dokumentari që është shfaqur sonte trajton një prej historive më të mistershme të Kosovës; vdekjes së Dino Asanajt, ish-Shefit të AKP’së. Në këtë dokumentar, dy pjesësh, shfaqen dokumentare dhe transmetohen dëshmi ekskluzive që hedhin dritë mbi këtë vdekje të mistershme.

A e vranë apo bërë vetëvrasje Dino Asanaj? Si është e mundur që njeriu ta vras vetën me 11 goditje me thikë? Kush e shtyu atë drejt këtij vendimi? Çfarë roli ka në këtë histori gruaja e tij, Adelina Reçica? Po Astrit Haraqija e Ukë Rugova që thuhej se shantazhonin njerëz në emër të tij? Behgjet Pacolli apo Remi Ejupi? Po Abdurrahman Konjufca e Naser Osmani?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve dhe shumë të tjerave mund t’i mësoni duke klikuar në videon e mëposhtme.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini.

Shikojeni videon në vazhdim.

Facebook Comments

Related posts

Veselinoviq në vend të Rikallos në KQZ

lipjanipress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress

Sherifi për Gjykatën Speciale dhe ushtrinë

lipjanipress

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Mustafa: Qeveria fajtore pse sektori publik është më i favorizuar se ai privat

lipjanipress

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

lipjanipress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli